Ar verta elektroniką pirkti iš užsienio?

Elektronikos prekės internetu – kaip pirkti?

Elektronikos pirkimas internetu niekada nebuvo toks saugus ir lengvas, kaip šiandien

Šiandien pirkti tiek iš lietuviškų, tiek ir iš užsienio el. parduotuvių paprasta kaip niekad. Tačiau rinką bene sparčiausiai užkariavo elektronikos prekės internetu. Sparčiai populiarėja Kinijos el. parduotuvės, kurios pirkėjams siūlo ne tik patrauklias kainas, bet ir platų asortimentą. Natūralu, kad saugiau jaučiamės pirkdami prekes iš lietuviškų el. parduotuvių – diena-dvi, ir jau turime reikiamą daiktą, galime jį naudoti.

Su užsienio el. prekybos sistemomis viskas šiek tiek sudėtingiau. Prekės laukti reikės mažiausiai 2-4 sav., kartais – ir ilgiau. Komplikuota ir garantijų sistema: jei gausite brokuotą, neveikiantį elektronikos prietaisą, pardavėjas grąžins dalį ar ir visus pinigus. Tačiau jei daiktas suges po kurio laiko, atgauti sumokėtų pinigų veikiausiai nepavyks. Tuo tarpu Lietuvoje daugeliui elektronikos prekių, pavyzdžiui kompiuteriams, telefonams ir televizoriams yra taikoma dvejų metų garantija. Kitaip yra su garso technika: garso kolonėlės, stiprintuvai, nešiojamos kolonėlės ir pan. įprastai gauna garantiją iki 1,5 metų. Tačiau užsienio elektroninės prekybos sistemos patrauklios tuo, kad dalį prekių jose galima nusipirkti pigiau. Dar vienas privalumas – galima įsigyti ir išbandyti negirdėtų, tačiau pakankamai kokybiškas prekes gaminančių gamintojų produkciją. Kita vertus, Kinijos el. parduotuvės sulaukia įvairių vartotojų atsiliepimų – ne tik teigiamų, tad verta gerai pagalvoti, ką ir už kokią sumą perkame.

Ko ieško mūsų tautiečiai

Daugelis lietuvių domisi, kaip pirkti užsienio el. parduotuvėse, į kokius dalykus atkreipti dėmesį, kokiu būdu prekės pristatomos ir ar tai kainuoja (jei taip, tai kiek), kokių papildomų mokesčių galima tikėtis ir t. t. Taigi apie viską – po truputį.

Geriausias patarimas – visuomet laukite akcijų. Azijos el. parduotuvėse pirkti apsimokės tuo atveju, jei patinkantis daiktas bent kiek atpigintas, kitaip tariant – vyksta akcija. Antraip vertėtų luktelti, kol pardavėjas sumažins kainą. Įvairiuose tinklalapiuose, „Facebook“ grupėse žmonės dalijasi informacija, kokie daiktai Kinijos parduotuvėse tuo metu ženkliai atpiginti. Kartais, suradus labai didelę akciją, galima įsigyti daiktų, kurie kainuoja net iki 80-90 proc. pigiau.

Kokie mokesčiai laukia?

Elektronikos prekės internetu, jei jos siunčiamos ne iš ES ir jei daikto kaina (neįskaitant siuntimo mokesčio) yra didesnė nei 22 eurai, yra apmokestinamos PVM. Muito mokestis taikomas pirkiniams, kurių kaina yra didesnė nei 150 eurų. Taip pat reikėtų žinoti, kad kai kurioms prekėms, pavyzdžiui, kompiuteriams ir mobiliesiems/išmaniesiems telefonams muito mokestis netaikomas. Prekės pristatomos dažniausiai paštu, o siuntimo kaina nurodoma prie prekės apašymo.

Skaitykite prekių aprašymus ir kitų vartotojų atsiliepimus

Kaip tenka pastebėti, užsienio el. parduotuvėse prekių aprašymai kur kas išsamesni nei daugelio lietuviškų el. parduotuvių. Tad išsamios prekių charakteristikos leis lengviau išsirinkti. Pavyzdžiui, jeigu jus domina nešiojamos kolonėlės telefonui ir norite jas įsigyti internetu, atkreipkite dėmesį, jog tokių markių kaip JBL, UGO ar Blow bluetooth kolonėlės atrodo labai panašios, tačiau įdėmiau įsiskaitę į aprašymus suprasite, jog tarp jų yra labai dideli skirtumai. Paskaitykite ir DUK (dažniausiai užduodamų klausimų, angliškai – FAQ) skiltį. Nepamirškite kitų pirkėjų atsiliepimų, kurie labai svarbūs, jei norite įsigyti kokybišką ir ilgai tarnausiantį daiktą. Jei pardavėjas neturi arba turi mažai atsiliepimų, jei nėra prekės apžvalgų, rizikuoti verta tik tuomet, kai prekė kainuoja gerokai pigiau nei pas kitus pardavėjus. Visgi maža kaina žavėtis nederėtų, nes pigūs daiktai yra tik pigios geros kokybės daiktų kopijos.

Papildomai: Kaip įsigyti prekių iš AliExpress NEMOKAMAI!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *